Modne miejsca, w których zjesz smacznie. Zapraszamy.

Rzeźnik steak & burger

Rzeźnik steak & burger

Rzeźnik steak & burger
Nowy Świat 32
05-800 Warszawa
690 569 153

Rzeźnik – steak & burger.
Restauracja mięsna na terenie dawnej rzeźni, bo tu historycznie najlepsze mięso, bo tutaj najlepsze burgery i steki!

Kiedy to się zaczęło? ?

W roku 1899 wielki miłośnik delikatnych steków, pysznych kotletów i bułek Leszek Leszczyński otworzył w centrum Warszawy sklep mięsny. On marzył o tym, by samemu stworzyć nowe danie mięsne ?

Podstawowa jego zasada brzmi: „Do dobrego dania potrzebne jest dobre mięso”. A mięso w jego sklepie było tylko doskonałej jakości. Plotka głosi, że prawdziwi smakosze przyjeżdżali specjalnie do jego sklepu z całej Polski.

Leszek dalej marzył o stworzeniu własnego dania i eksperymentował z ingredientami. I 1900 roku się zdarzyło! Włożył soczysty, gorący kotlet z wyselekcjonowanej wołowiny między dwie połówki pszennej bułki. Jak artysta dodał kolorowe detale: krążki pomidora i kiszonego ogórka, krążki cebuli. Tak, a kolejnym tajnym składnikiem został sos pod nazwą „Warszawa”.

??Tak pojawił się pierwszy warszawski burger.

Teraz na terenie sklepu mięsnego Leszczyńskiego została otwarta restauracja „Rzeźnik”.
W menu Rzeźnika nadal jest ogromny wybór klasycznych i alternatywnych steków. Zgodnie z tradycjami masarni Leszka Leszczyńskiego do ich przygotowania używa się tylko najlepiej dojrzałego mięsa. Prawidłowe cięcie i sprawdzona technologia gotowania pozwalają uzyskać doskonałe rezultaty.

I tak jak 120 lat temu u nas można zamówić prawdziwego warszawskiego burgera przygotowanego według wyjątkowej receptury Rzeźnika Leszka Leszczyńskiego.

Więcej informacji dostępne na https://www.gdziezjesc.info/warszawa/rzeznik_steak_burger_srodmiescie
Odwiedź także dział Restauracje międzynarodowa w WarszawaDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *