Modne miejsca, w których zjesz smacznie. Zapraszamy.

Restauracja Świętoszek Tartuffe

Restauracja Świętoszek Tartuffe

Restauracja Świętoszek Tartuffe
Jezuicka 6/8
00-281 Warszawa
730 013 312

Świętoszek to jedno z najbardziej wysmakowanych miejsc na kulinarnej mapie Warszawy. Restauracja działała pod egidą Związku Zawodowego Pracowników Kultury i Sztuki od 1986 roku i przez ponad 20 lat była chlubą i wizytówką miasta.

W 2018 roku odrestaurowana według projektu wybitnych scenografów Marcina i Mateusza Stajewskich restauracja została przywrócona mieszkańcom stolicy by na nowo definiować kuchnię warszawską.

Szefem Kuchni Świętoszka jest Stanisław Nowogródzki, kreator i miłośnik dań polskich oraz wielokrotny sędzia kulinarny z ponad 30-letnim doświadczeniem. Swoje największe sukcesy, mistrzostwa Polski oraz mistrzostwa Litwy, zdobywał w swojej bez wątpienia najbliższej sercu pasji – barbecue.

Najważniejszymi priorytetami Stanisława Nowogródzkiego są dbałość o szczegóły i estetyka dań. W kuchni z wielką estymą podchodzi do doboru produktów: są to albo mięsa od regionalnych producentów, albo sprawdzone marki polskich produktów, jak np. jabłka grójeckie, albo starannie wyselekcjonowane dodatki, takie jak olej lniany czy dyniowy.

Więcej informacji dostępne na https://www.gdziezjesc.info/warszawa/restauracja_swietoszek_tartuffe_srodmiescie
Odwiedź także dział Restauracje polska w WarszawaDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *